Dekáda a dál

Od založení Salé distribuce uplynulo deset let, během kterých nám prošlo pod rukama nespočet českých i zahraničních knížek, brožur a zinů.

Posouváme se dál a začínáme tisknout zahraniční ziny, které budou ke koupi na eshopu Rolety39 nebo zdarma ke stažení na webu. Na stránky budou také přibývat různé články o jednotlivcích, kolektivech a událostech – ať už nadcházejících nebo historických.

V minulém roce jsme vytiskli sborník textů My jsme Vám to říkali (dostupné online) a na téma Sýrie a Ukrajiny přednášeli na pražském Anarchistickém festivalu knihy. Další přednášky proběhly v infotentu na Fluffu a Radikálním knižním festivalu v Göteborgu. Plánovanou přednášku na bookfairu v Amsterdamu jsme nakonec museli zrušit kvůli koronaviru.

Nabídku Salé distribuce jsme rozšířili o nová česká a slovenská nakladatelství, objeli několik tuzemských (např. Fluff fest nebo antifašistický festival Riot Over River) a zahraničních festivalů (Crack v římském Forte Prenestino, zmíněný Göteborg, wroclavský Zinefest a festival Od czytania do działania na Rozbratě v Poznani. Prohloubili jsme letitou spolupráci s Active Distribution a přispěli na chod družstva Roleta39.

Knihami jsme také podpořili římskou anarchistickou knihovnu L’Idea a rozšířili knižní fond anarchistických knihoven v Amsterdamu (AGA Bibliotheek) a Polsku (Wolna Biblioteka Wrocław, Poznańska Biblioteka Anarchistyczna).

Ⓐ Salé Distribuce 2022